TRANSFORMATORY

Firma TELZAM produkuje różnego typu transformatory. Większość wyrobów wykonujemy na indywidualne zamówienia i wg wymagań odbiorców. Są to często opracowania naszych konstruktorów i działów wdrożeniowych. Transformatory wykonywane są na rdzeniach ferrytowych typu: RM, EFD, ETD, EE, EP, PC, U i innych. Różnorodność rdzeni, z których są wykonywane transformatory dopasowujemy do przenoszonych mocy i optymalnego wykorzystania miejsca na płytach PCB. Uzwojenia w transformatorach nawijamy drutami emaliowanymi w pojedynczej, podwójnej a czasem nawet w potrójnej emalii oraz drutami w potrójnej izolacji TEX-E (TIW), taśmami miedzianymi Cu, licami HF. Ponadto nawijamy uzwojenia kilkoma drutami jednocześnie (połączonymi równolegle) w celu wyeliminowania „efektu naskórkowości”. Stosujemy eliminowanie zakłóceń i poprawę warunków bezpieczeństwa poprzez zastosowanie ekranów z taśm miedzianych, gdzie ekran wewnętrzny umieszcza się pomiędzy uzwojeniem pierwotnym a uzwojeniem wtórnym oraz ekran zewnętrzny obejmuje uzwojenie łącznie z rdzeniem.

Transformatory impulsowe

stosowane są we wszystkich konfiguracjach zasilaczy jak i w aplikacjach jako transformatory separujące. Znajdują zastosowanie również w elektrycznych zapłonnikach świetlówek. Produkowane przez TELZAM transformatory impulsowe pracują na częstotliwościach od kilkudziesięciu do 500kHz i są wykonywane na różnych gabarytach rdzeni EE, ETD, EFD, EP, P, RM itp.

Konstrukcje produkowanych w naszej firmie transformatorów dopasowujemy do układu elektronicznego zasilacza. Bazując na naszym doświadczeniu, każdorazowo podczas konsultacji z klientem, staramy się zaproponować optymalne rozwiązanie.

Transformatory separujące i przekładniki

wykonywane są na rdzeniach typu RM, EP, ETD, EFD, P, toroidalnych i innych. Zadanie jakie spełniają to separacja galwaniczna, czyli galwaniczne oddzielenie od siebie obwodów drukowanych. Szerokie zastosowanie znajdują w telekomunikacyjnych urządzeniach transmisyjnych transformatory z przekładnią 1:1.