TRANSFORMATORY

Transformatory

Firma TELZAM produkuje różnego typu transformatory do zasilaczy impulsowych, separujące, przekładniki, transformatory do przetwornicy czy magazynujące energię. Większość wyrobów wykonujemy na indywidualne zamówienia i wg wymagań odbiorców. Są to często opracowania naszych konstruktorów i działów wdrożeniowych. Transformatory do zasilaczy impulsowych wymagają często ekranowania w celu zmniejszenia rozsiewanych zakłóceń mogących negatywnie wpływać na działanie wszelkich elementów elektronicznych. Zapewniamy to poprzez zastosowanie ekranów wewnętrznych pomiędzy uzwojeniem pierwotnym, a uzwojeniem wtórnym oraz ekranów zewnętrznych zamkniętych obejmujących uzwojenie łączenie z rdzeniem. Skupiamy się również na zwiększeniu bezpieczeństwa naszych wyrobów impregnując każdy transformator impulsowy i inne, metodą podciśnieniową powodującą odessanie powietrza z wnętrza wyrobu i dokładne pokrycie uzwojeń zabezpieczając je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak również podwyższenie izolacyjności elektrycznej.

Transformatory impulsowe

Transformatory impulsowe stosowane są we wszystkich konfiguracjach zasilaczy impulsowych w celu obniżenia lub podwyższenia napięcia na wyjściu przetwornicy lub w aplikacjach wymagających odseparowania galwanicznego napięcia zasilającego od układu jako transformatory separujące. Transformator impulsowy znajduje zastosowanie również w elektrycznych zapłonnikach świetlówek. Produkowane przez TELZAM transformatory impulsowe pracują na częstotliwościach od kilkudziesięciu do 500kHz i są wykonywane na różnych gabarytach rdzeni EE, ETD, EFD, EP, P, RM itp.

Transformatory do zasilaczy impulsowych konstruujemy według specjalnych wymagań klienta, bazując na wieloletnim doświadczeniu naszej kadry oraz dostosowując projekt do jak najbardziej optymalnego rozwiązania.

Transformatory separujące i przekładniki

Transformatory separujące i przekładniki wykonywane są na rdzeniach typu RM, EP, ETD, EFD, P, toroidalnych i innych. Zadanie jakie spełniają to separacja galwaniczna, czyli galwaniczne oddzielenie od siebie obwodów drukowanych. Szerokie zastosowanie znajdują w telekomunikacyjnych urządzeniach transmisyjnych transformatory z przekładnią 1:1.

Transformatory do przetwornicy

Transformatory do przetwornicy wykonywane są na rdzeniach ferrytowych typu: RM, EFD, ETD, EE, EP, PC, U i innych. Różnorodność rdzeni, z których są wykonywane transformatory dopasowujemy do przenoszonych mocy i optymalnego wykorzystania miejsca na płytach PCB. Uzwojenia w transformatorach nawijamy drutami emaliowanymi w pojedynczej, podwójnej, a czasem nawet w potrójnej emalii oraz drutami w potrójnej izolacji TEX-E (TIW), taśmami miedzianymi Cu, licami HF. Ponadto nawijamy uzwojenia kilkoma drutami jednocześnie (połączonymi równolegle) w celu wyeliminowania „efektu naskórkowości”.