CEWKI I DŁAWIKI

Cewki

Zakres produkcji firmy TELZAM obejmuje również produkcję różnego typu cewek. Jak większość naszej produkcji w tym i cewki wykonujemy wg indywidualnych zamówień i wg wymagań odbiorców. Z naszej strony zapewniamy doradztwo i i fachową pomoc techniczną.

» Cewki do czujników indukcyjnych

Cewki na rdzeniach kubkowych stosowane są głownie do czujników indukcyjnych. Charakteryzują się bardzo dobrym ekranowaniem magnetycznym oraz możliwością osiągnięcia dużych indukcyjności przy niewielkich wymiarach rdzenia. Powyższe cewki nawijane są głównie licą, co daje możliwość uzyskania lepszych parametrów.

» Cewki powietrzne

Cewki powietrzne bez rdzeni wykonywane są jako „samo spieki” w dowolnych wymiarach i kształtach. Znajdują zastosowanie m.in. jako indukcyjne czujniki zbliżeniowe i są szeroko stosowane w układach wejściowych w technice radiowej i telewizyjnej. Cewki powietrzne są wykonywane na indywidualne zamówienia z określeniem wymagań i rozmiarów. Dlatego też, zachęcamy do przysłania zapytania z określeniem powyższych parametrów. Służymy fachową pomocą i doradztwem technicznym.

» Cewki powietrzne w.cz.

Są szeroko stosowane w układach wejściowych w technice radiowej i telewizyjnej.

» Cewki o przestrajanej indukcyjności

produkowane są na rdzeniach typu P i RM. W środku cewki znajduje się rdzeń dostrojczy, który służy do precyzyjnego dopasowania indukcyjności do warunków układu (obwodów selektywnych).

Dławiki

» Dławiki typu U

nawijane są na karkasach z oddzielonymi sekcjami. Stosowane są przede wszystkim do tłumienia zakłóceń w urządzeniach elektronicznych.

» Dławiki na rdzeniach pierścieniowych

stosowane są w urządzeniach elektronicznych do tłumienia zakłóceń interferencyjnych, w obwodach elektrycznych na wejściach układów zasilaczy impulsowych i w elektrycznych systemach sterowania silnikami elektrycznymi.

» Dławiki na rdzeniach dwuotworowych

do montażu powierzchniowego i przewlekanego stosowane są jako filtry lub obwody rezonansowe.

» Dławiki na rdzeniach walcowych

służą jako dławiki przeciwzakłóceniowe wchodzące w skład filtrów.

» Dławiki na rdzeniach EE, ETD, EFD, EP, P, PM

według indywidualnych wymagań klienta.